İDARE HUKUKU

İzmir İdare Hukuku Avukatı : Av. Nüket Kulabaş Özalp

Av. Nüket Kulabaş Özalp Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun Önemli Çalışma Alanlarından birisi de İzmir İdare Hukuku davalarıdır.

İdare Hukuku

İdare hukuku; idari örgütün faaliyetleri ve kurumlaşmasını belli kurallar çerçevesinde düzenleyen bunun yanı sıra birey hak ve özgürlükleri ile idari örgütlenmenin gücü ve imtiyazları arasındaki dengenin kurulmasına yardımcı olan bir hukuk dalıdır. İdarenin devlet gücünü elinde bulundurması nedeni ile bir otorite olarak gerçekleştirdiği eylemlerin bireylerin hak ve özgürlüklerini sınırlandırmayacağı derecede kullanılmasını sağlayan bu hukuk alanında ihtiyaç duyduğunuz bütün desteği hukuk büromuz uzmanlarına danışarak elde edebilirsiniz.

İdarenin iş ve eylemlerini daha adilane bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak ortaya çıkacak olan zararların tazmin edilmesini sağlayan hukuk büromuz; idari yargılama hukuku bağlamında ortaya çıkan uyuşmazlıkların danışmanlık çözümleri ile sonuçlandırılmasını sağlar. Bu anlamda hukuk büromuza aşağıdaki konularla alakalı başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Kamulaştırma ve kamulaştırma ile alakalı bedel ve tespit davaları,
  • İdari birimlerce verilmiş olan karar ve cezalara yönelik itirazlar,
  • Danıştay’a açılacak tam yargı ve idari işlemlerin iptali davaları,
  • İdarenin düzenleyici nitelikler taşıyan işlemlerine yönelik iptaller,
  • Kamu ihaleleri ile alakalı uyuşmazlıkların çözülmesi


İdare Hukuku Çözümlerimiz

İdare Hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlarımız ile sizlere bu alanda kapsamlı hizmetler sunarken avukatlarımızın bilgi birikiminden maksimum derecede faydalanmanızı sağlıyoruz. İdari işlemler ve düzenlemelerin birey hak ve özgürlüklerini kısıtladığı her halde davanızın açılması, takip edilmesi veya alınmış bir karara itiraz edilmesini sağlıyoruz.

Mahkeme sürecinin takip edilmesinin yanı sıra lehinize olabilecek bütün bilgi ve belgelerin toplanmasında da etkin rol oynayan hukuk büromuz sadece mahkeme günlerinde gördüğünüz avukatlık bürolarından biri olmadığını kanıtlar. Kişi hak ve özgürlüklerinin en yüksek standartlarda sağlanması adına çaba sarf eden hukuk büromuz sayesinde herhangi bir hakkınızın çiğnenmesini kısa sürede ortadan kaldırabileceksiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Avukatlık mesleğini layığı ile icra eden çalışma arkadaşlarımız ile İdare Hukuku alanında çok yüksek başarı vaat ediyoruz. Üstelik mahkeme süreçlerinin yanı sıra hukuki düzenlemeler bağlamında ortaya çıkan değişiklikleri yakından takip ederek haklarınızı etkileyecek düzenlemeleri inceliyoruz. Siz de danışmanlık almak veya mahkeme sürecine taşınmış – taşınacak olan konularda temsil edilmek için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazar: Av.Nüket Kulabaş Özalp

Marmara Üniversitesi - Hukuk Fakültesi (Lisans) (2013) mezun olup 48166 sicil numarası ile 4 yıl boyunca İstanbul Barosu’na bağlı olarak Özkarakoç Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmıştır. 2018 yılında İzmir’e taşınarak, adaletin ve hukukun üstünlüğüne ve saygınlığına katıksız bir inançla kendisine ait Av. Nüket Kulabaş Özalp Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur. 2021 yılı itibariyle İzmir Ekonomi Üniversitesi - Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Av. Nüket Kulabaş Özalp İzmir/Bayraklı’da bulunan bürosunda hem dava takibi hem hukuki danışmanlık alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir