Hakkımda

ARB. AV. NÜKET KULABAŞ ÖZALP

1991 yılında Paris / FRANSA’da doğan Nüket Kulabaş Özalp ortaöğretimini 2009 yılında Edirne Lisesi’nde tamamlamıştır. Aynı yıl içinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 2013 yılında başarıyla tamamlayarak akabinde İstanbul Barosu’nda avukatlık stajını başlatmıştır.

48166 İstanbul Barosu sicil numarası ile avukatlık ruhsatnamesini alarak 2018 yılına kadar Özkarakoç Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmıştır.

2018 yılında İzmir’de 13863 İzmir Barosu sicil numarası ile, adaletin ve hukukun üstünlüğüne ve saygınlığına katıksız bir inançla kendisine ait Av. Nüket Kulabaş Özalp Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur.

2021 yılında İzmir İl Tüketici Hakem Heyeti bilirkişi listesine kayıt olarak bilirkişilik faaliyetine başlamıştır.

2022 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi – Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak “Özel Hukuk Uzmanı” unvanını almıştır.

2023 yılında Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavda başarı göstererek 23241 sicil numarası ile arabulucu siciline kayıt olarak Arabuluculuk faaliyetlerine başlamıştır.

Arb. Av. Nüket Kulabaş Özalp ilkelerinin, görev ve sorumluluklarının verdiği enerjiyle dinamik; kapsamlı ve yaratıcı çözümlere üretebilecek güçte; güncel gelişmelere ve teknolojiye başarıyla uyum sağlayan duruşuyla yenilikçi; hukukun ruhuna duyduğu saygı ve uygulamanın gerektirdiği titizlik konusunda bilinçli tutumuyla güvenilir ve amacı doğrultusunda adil ve gerçekçi bir hukukçudur.

Arb. Av. Nüket Kulabaş Özalp İzmir/Bayraklı’da bulunan bürosunda dava, icra takibi, hukuki danışmanlık, bilirkişilik ve arabuluculuk alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Eğitim Bilgileri
Marmara Üniversitesi – Hukuk Fakültesi ( Lisans ) – 2013
İzmir Ekonomi Üniversitesi – Özel Hukuk ( Yüksek Lisans ) – 2022

Türkiye Barolar Birliği Sicil No : 107901
İzmir Barosu Sicil No :
13863
Arabulucu Sicil No :
23241
İzmir İl THH Bilirkişi Sicil No :
004