İCRA & İFLAS HUKUKU

İzmir İcra & İflas Hukuku Avukatı : Av. Nüket Kulabaş Özalp

Av. Nüket Kulabaş Özalp Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun Önemli Çalışma Alanlarından birisi de İzmir İcra & İflas Hukuku davalarıdır.

İcra & İflas Hukuku

Bir alacağın tahsil edilmesi ile ilgili hukuk yollarını kullanmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler için İcra & İflas Hukuku alanında desteğe başvurmak gerekir. Uluslararası düzenlemeler ile koruma altına alınmış olan alacaklar ile ilgili her türlü uyuşmazlığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olan İcra & İflas Hukuku; kanun koyucunun gücü le alacağın yasal takibinin yapılması, ipotek alınması ve diğer hukuki eylemlerin hayata geçirilmesini sağlar. Bilhassa haciz olgusunun baskısı ile alacakların tahsil edilmesini sağlayan bu hukuk alanı tahsilatın imkansızlaştığı durumlarda haciz işlemleri ile alacaklının mağduriyetini ortadan kaldırmayı salar.

Hukuk büromuz, ticari faaliyetler nedeni ile ortaya çıkan alacakların tahsil edilmesi ile ilgili bütün uyuşmazlıkların çözülmesini sağlar. Hukuki çerçevede yer alan konkordato ve iflas durumlarının ele alındığı İcra & İflas alanında sizlere destek olurken tahsilatı zorlaşmış olan alacakların tahsilatı noktasında hukukun tanıdığı bütün imkanları zorlar. Hukuki destek ile alacak tahsilatı mümkün hale gelir. Siz de hukuk büromuz ile iş birliği yaparak danışmanlık ve destek almak istiyorsanız aşağıda sayılan bütün konularda sizlere etkin çözümler sunduğumuzu bilmelisiniz.

İcra & İflas Hukuku Çözümlerimiz

Ticari ilişkiden kaynaklanan ve tahsilatı zorlaşan alacaklarınızdan kaynaklanan aşağıdaki konularda hukuk büromuzun tecrübesinden yararlanabileceğinizi unutmayın.

  • İcra takip işlemlerinin hazırlanması ve takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
  • Haciz işlemleri ile alakalı sürecin yönetilmesi,
  • Karşılıksız çekler için dava açılması ve davanın takip edilmesi,
  • İflas Hukuku kapsamındaki işlemler,
  • İflas erteleme davalarının hazırlanması ve takip edilmesi,
  • Menfi Tespit ve İstirdat Davaları ile ilgili sürecin yönetilmesi,
  • Yedieminliği Suistimal Davaları ile ilgili sürecin yönetilmesi,
  • Borç ve Takibe İtiraz işlemleri

Yukarıdaki bütün konularda bir desteğe ihtiyacınız varsa hukuk büromuz ile irtibata geçebilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İcra & İflas alanında uzmanlaşmış avukatlarımız ile sizlere etkin çözümler sunmanın arzusunu taşıyoruz. Hukuki süreçlerin en başarılı şekilde gerçekleştirilebilmesi adına bütün önlemleri alan avukatlarımız İcra ve İflas Hukuku alanındaki değişiklikleri de yakından takip ederek sizlere katkı sağlıyor. Alacaklarınız ve diğer konularda danışmanlık almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar: Av.Nüket Kulabaş Özalp

Marmara Üniversitesi - Hukuk Fakültesi (Lisans) (2013) mezun olup 48166 sicil numarası ile 4 yıl boyunca İstanbul Barosu’na bağlı olarak Özkarakoç Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmıştır. 2018 yılında İzmir’e taşınarak, adaletin ve hukukun üstünlüğüne ve saygınlığına katıksız bir inançla kendisine ait Av. Nüket Kulabaş Özalp Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur. 2021 yılı itibariyle İzmir Ekonomi Üniversitesi - Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Av. Nüket Kulabaş Özalp İzmir/Bayraklı’da bulunan bürosunda hem dava takibi hem hukuki danışmanlık alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir