VERGİ HUKUKU

İzmir Vergi Hukuku Avukatı : Av. Nüket Kulabaş Özalp

Av. Nüket Kulabaş Özalp Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun Önemli Çalışma Alanlarından birisi de İzmir Vergi Hukuku davalarıdır.

Vergi Hukuku

Vergi Hukuku; devletin gelir kaynağı olan vergi ile alakalı bütün düzenlemelerin gerçekleştirildiği bir alandır. Gerçek ve tüzel kişilere yüklenmiş olan hak ve yükümlülükler ile bu hak ve yükümlülüklerle alakalı uyuşmazlıkların konu alındığı Vergi Hukuku’nda idare ile bireyler arasındaki ilişki düzenlenmektedir. Bu anlamda bir Kamu Hukuku alanı olarak düzenlenen bu hukuk alanında uyuşmazlıkların çözülmesi kişi hak ve özgürlüklerinin tanınmasına imkân sağlar.

Vergilendirmenin yasal olarak ele alınması ve yasalarla düzenlenmesi neticesinde aykırılığın suç teşkil edebileceği açıktır. Bu nedenle vergileme noktasında görülen uygunsuzluklar veya uygunsuzluk isnadına karşı hukuki yollardan hakların aranması şarttır. Bir vatandaşlık görevi olan vergi ile alakalı mükellefi olduğunu vergileri ödememeniz halinde ciddi yaptırımlarla karşılaşmanız muhtemeldir.

Hukuk büromuz vergi ve vergiden doğan borçlarla ilgili haklarınızı yasal çerçevede korurken olası davalarda da sizlere danışmanlık hizmeti sunar. Davaların adil kararlar ile sonuçlanması ve kararların ilgililerce uygulanması adına çaba sarf eden hukuk büromuzdan farklı konularda etkin destek alabilirsiniz.

Vergi Hukuku Çözümlerimiz

Vergi ve vergilendirmeden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklar yaşamanız halinde aşağıdaki alanlarda hukuk büromuza başvurabilirsiniz.

  • Tarh ve tahakkuku hatalı gerçekleşen vergilerle ilgili iptal davaları,
  • Vergi dairesi ile gerçekleştirilen uzlaşma görüşmelerinin takibi,
  • Vergi kaçakçılığı ve veri ziyaı gibi konularda cezaların iptal edilmesi için başvuru yapılması,
  • Takdir komisyonu kararlarına karşı iptal davası açılması,
  • Vergi cezalarının iptal edilmesi davaları,
  • GTİP kaynaklı uyuşmazlıkların çözülmesi,
  • Ek tahakkuk kararları ile ilgili itirazların yapılması.

Tüm bu konularda hukuki desteğe ihtiyaç duyuyorsanız hukuk büromuzun etkin çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Hukuk büromuz; vergi ve vergi hukuku ile ilgili bütün taleplerinizi maksimum verimlilik ile karşılamayı hedefler. Avukatlarımızın alanında uzmanlaşmış olması ve vergi ile ilgili her türlü uyuşmazlığa etkin bir şekilde çözüm üretmesi sayesinde hak ve özgürlüklerinizin korunması sağlanır. Dava süreçlerinizin takip edilmesi ve alınan kararların bir üst yargı merciine taşınması ile ilgili bizlere başvurabileceğinizi unutmayın. Vergi Hukuku alanında ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir danışmanlık ya da temsil konusunu bizlere ileterek en başarılı çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Yazar: Av.Nüket Kulabaş Özalp

Marmara Üniversitesi - Hukuk Fakültesi (Lisans) (2013) mezun olup 48166 sicil numarası ile 4 yıl boyunca İstanbul Barosu’na bağlı olarak Özkarakoç Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmıştır. 2018 yılında İzmir’e taşınarak, adaletin ve hukukun üstünlüğüne ve saygınlığına katıksız bir inançla kendisine ait Av. Nüket Kulabaş Özalp Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur. 2021 yılı itibariyle İzmir Ekonomi Üniversitesi - Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Av. Nüket Kulabaş Özalp İzmir/Bayraklı’da bulunan bürosunda hem dava takibi hem hukuki danışmanlık alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir