CEZA HUKUKU

İzmir Ceza Hukuku Avukatı : Av. Nüket Kulabaş Özalp

Av. Nüket Kulabaş Özalp Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun Önemli Çalışma Alanlarından birisi de İzmir Ceza Hukuku davalarıdır.

Ceza Hukuku

Ceza Hukuku; yasalara aykırı bir şekilde gerçekleştirilmiş olan eylemlerin suç teşkil etmesi nedeni ile ortaya çıkan durumları düzenlemekle görevli olan hukuk alanıdır. Suçun hukuki bir çerçevede cezalandırılması ve toplumsal düzenin tesis edilmesi maksadı ile insan ilişkilerinin düzenlenmesine odaklanan ceza hukuku; insanların mağdur olabileceği ihtimali ile daima ihtiyaç duyulan bir alandır. Her bireyin bir suçun mağduru veya şüphelisi olabileceği kabulü ile günlük yaşamda huzur ortamının tesis edilmesi ancak ceza hukukunun iyi bir şekilde işletilmesi ile mümkün olur.

Hukuk büromuz; bireylerin mağdur veya şüpheli olarak kabul edildiği davalarda danışmanlık ve temsil görevlerini üstlenerek toplumsal huzur ortamının tesis edilmesine katkı sağlar. Mahkemelere taşınmış olan davaların adil bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlarken aynı zamanda kişi hak ve özgürlüklerinin de en az oranda zarar görmesine yardımcı olur. Hak kayıplarının telafisi oldukça zor olduğundan hızlı ve adil kararlar alınabilmesi için çabalayan hukuk büromuz sayesinde siz de en doğru danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ceza Hukuku Çözümlerimiz

Ceza Hukuku alanına giren bütün konularda sizlere etkin çözümler sunan hukuk büromuz aşağıdaki konularda adilane kararlar alınmasını arzular.

  • Cinayet davaları,
  • Yaralama davaları,
  • Yargıtay nezdindeki itirazlar,
  • Toplumsal düzeni bozma suçları ile ilgili davalar,

Yukarıdaki dava tiplerinin yanı sıra Ceza Hukuku alanının temel ilkeleri olan

  • Kişi Hak ve Özgürlüklerinin Korunması,
  • Kamu Düzeni ve Güvenliğinin Korunması,
  • Hukuk Devleti, Kamu Sağlığı ve Çevrenin Korunması,
  • Toplumsal Barışın Korunması,
  • Suç İşlenmesinin Önlenmesi gibi hususlarda da etkin çaba sarf edilir.

Siz de suç özelliği taşıyan veya bu anlamda özellikler gösteren davalarla ilgili hukuk büromuzun etkin çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Suç ve suç niteliği taşıyan bütün eylemlerden kaynaklanan davalarla ilgili geniş kapsamlı çalışmalar yürüten hukuk büromuz sizlerden gelen talepleri maksimum verimlilik ile karşılar. Bu anlamda tecrübesi ve bilgi birikimini etkin bir şekilde kullanmayı hedefleyen hukuk büromuz adil kararlar alınmasına destek olur. Ceza Hukuku ile ilgili desteğe ihtiyaç duyuyorsanız hukuk büromuz ile iletişime geçerek her türlü desteği alabileceğinizi unutmamalısınız.

Yazar: Av.Nüket Kulabaş Özalp

Marmara Üniversitesi - Hukuk Fakültesi (Lisans) (2013) mezun olup 48166 sicil numarası ile 4 yıl boyunca İstanbul Barosu’na bağlı olarak Özkarakoç Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmıştır. 2018 yılında İzmir’e taşınarak, adaletin ve hukukun üstünlüğüne ve saygınlığına katıksız bir inançla kendisine ait Av. Nüket Kulabaş Özalp Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur. 2021 yılı itibariyle İzmir Ekonomi Üniversitesi - Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Av. Nüket Kulabaş Özalp İzmir/Bayraklı’da bulunan bürosunda hem dava takibi hem hukuki danışmanlık alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir