ANAYASA HUKUKU

İzmir Anayasa Hukuku Avukatı : Av.Nüket Kulabaş Özalp

Av. Nüket Kulabaş Özalp Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun Önemli Çalışma Alanlarından birisi de İzmir Anayasa Hukuku davalarıdır.

Anayasa Hukuku

Anayasa Hukuku; devletlerin kuruluş ve işleyişi konusunda bütün kuralları içeren bir düzenlemeler bütünü olarak kabul edilir. İktidar ve yönetimin elindeki gücü belirli sınırlar çerçevesinde ele almasını sağlayan bunun yanı sıra kişi hak ve özgürlüklerinin de genişletilmesini sağlayan bu hukuk dalı kamu hukukunun en önemli kısımlarından bir tanesini oluşturur.

Temeli devlet olan ve geniş kapsamlı bir düzenlemeler bütünü olan Anayasa Hukuku; siyasi ve hukuki anlamda sınırlar çizer. Ülkelerin sahip olduğu anayasa ile sınırlandığı kabul edilen bu hukuk alanında zaman zaman anayasanın dışına çıkılması bu alandaki dava ve uyuşmazlıkların temelini oluşturur.

Hukuk devletlerinin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olan söz konusu hukuk alanında hukuk büromuz en etkin çözümleri sunar. Anayasa tarafından çizilmiş sınırların aşılması veya alınan kararların Anayasa ile uyumsuzluk göstermesi halinde hukuk büromuzun danışmanlığı ile etkin çözümler oluşturabilirsiniz.

Anayasa Hukuku Çözümlerimiz

Anayasal düzenin tesis edilmesinde en temel metinleri ele alan hukuk alanı ile ilgili uyuşmazlıkların çözümlenmesi adına hukuk büromuzun desteğine başvurabilirsiniz. Bir vatandaş ve birey olarak aşağıdaki konularda hukuk büromuza başvurabilirsiniz.

  • Kanun, kararname, iç tüzük ve diğer düzenlemelerin Anayasa ile uyuşmazlık gösterdiğini düşündüğünüz hallerde,
  • Mahkemece alınan kararların veya alınacak olan kararın isnat edildiği kanunun aykırılığı konusundaki itirazlarda,
  • Anayasa Mahkemesi’ne yapılacak olan bireysel başvurularda hukuk büromuza başvurabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Ülkemizde 1921 yılından bu yana uygulanan ve bütün değişiklikleri ile hayatımızın her anına etki eden anayasalarla ilgili her türlü hukuki uyuşmazlığı hukuk büromuz sayesinde çözüme kavuşturabilirsiniz. Hukukun üstünlüğü ve insan haklarının tartışmasız olduğu bilinci ile hareket eden avukatlarımız sizlerden gelen haklı talepleri değerlendiriyor ve hak kayıplarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Anayasa Hukuku bağlamında ortaya çıkmış herhangi bir uyuşmazlıkla ilgili hukuk büromuza başvurduğunuzda değişiklik ve düzenlemelerin yakından takip edildiğini bilmelisiniz. Sizlerin hak kaybı yaşamaması adına her türlü önlemi alan ve süreci titizlikle takip etmeyi arzulayan avukat kadromuz en başarılı çözümleri sunmayı hedefler.

Bizimle iletişime geçerek Anayasa alanındaki bütün talep ve şikayetlerinizin hukuki zeminde karşılık bulmasını sağlayabilirsiniz.

Yazar: Av.Nüket Kulabaş Özalp

Marmara Üniversitesi - Hukuk Fakültesi (Lisans) (2013) mezun olup 48166 sicil numarası ile 4 yıl boyunca İstanbul Barosu’na bağlı olarak Özkarakoç Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmıştır. 2018 yılında İzmir’e taşınarak, adaletin ve hukukun üstünlüğüne ve saygınlığına katıksız bir inançla kendisine ait Av. Nüket Kulabaş Özalp Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur. 2021 yılı itibariyle İzmir Ekonomi Üniversitesi - Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Av. Nüket Kulabaş Özalp İzmir/Bayraklı’da bulunan bürosunda hem dava takibi hem hukuki danışmanlık alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir